Tuluttut – blog o niczym

Tuluttut – blog about nothing, mostly in Polish.

W Australii powstała Partia Seksu

Jak podaje The Australian:

Seks się sprzedaje, i nowouformowana Australijska Partia Seksu doskonale o tym wie.

Dlatego, nawet z dość sensownymi postulatami wywodzącymi się z pragnienia uczynienia seksualności i dyskusji o niej mniej drażliwym tematem, partia wybrała imię, które wyróżnia się na liście typowych partii na arkuszu wyborczym.

Partia, ze swoim sloganem „Mówimy na poważnie o seksie” powstała na Melbourne Sexpo 20 listopada, a jej sekretarz [na pewno sekretarz?] Fiona Patten jest pewna, że zbiorą 500 członków potrzebnych do rejestracji i startu w wyborach stanowych.

Pani Patten, która jest jednocześnie prezesem Stowarzyszenia Eros, skupiającego firmy tworzące produkty dla dorosłych, powiedziała, że ona i inni są zaniepokojeni proponowanym przez rząd filtrem internetowym, który w lecie jest testowany na ponad 10 tysiącach stron, blokując „niechcianą treść”.

„To wyszło po 20 latach lobbowania odnośnie seksu i jego cenzury, a teraz… najnowszym pomysłem jest obowiązkowy filtr internetowy, który… zablokuje i umieści na czarnej liście materiały, które są obecnie całkowicie legalne w czasopismach, książkach i filmach”, powiedziała.

„Gdy zaczęliśmy mówić o Australijskiej Partii Seksu, zdaliśmy sobie sprawę, że kwestia seksu jest dużo szersza niż jedynie cenzura, i dlatego dużo naszych postulatów jest dużo szerszych”

Na liście postulatów partii jest również wprowadzenie obowiązkowej edukacji seksualnej do szkół.

„Pamiętając o istnieniu internetu i strachu, że dzieci zostaną zbyt szybko i gwałtownie uświadomione, pierwszą kluczową akcją w tym temacie będzie edukacja seksualna”, powiedziała.

Artykuł się jeszcze nieco ciągnie, ale generalnie dalej jest o tym samym.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s