Tuluttut – blog o niczym

Tuluttut – blog about nothing, mostly in Polish.

Testować religijność?

Dość słynny swego czasu w Internecie serwis okiem.pl umieścił… psychotest. Link Sprawdza on, jak bardzo zgodna jest nasza wiara z… właśnie, czym? Wygląda na to, że Katechizmem Kościoła Katolickiego, ale pewien nie jestem. W każdym razie, dziwny wydaje mi się pomysł testowania, jak bardzo nasza wiara jest odpowiednia, i co jeszcze należałoby poprawić, niemniej z czystej ciekawości zrobiłem ten test. Wynik?

Ogólna ilość błędów (120 pytań)—41—; W pytaniach związanych z relatywizmem (50 pytań)—22—; W pytaniach związanych z New Age (24)—3—; Błędy dotyczące praktyki religijności (20)—10—; Skrzywienia w kierunku protestantyzmu (32)—17—; Błędy dotyczące wiedzy ogólnej (15)—1—; Na co najmniej 10% pytań odpowiedziałeś błędnie. Są to sprawy czasem trudne, jednak ilość błędnych odpowiedzi sugeruje, żeby uważniej przypatrzyć się swojej wiedzy na ten temat. Czy zawsze moje spojrzenie na sprawę jest słuszne, a jeśli nie to dlaczego?. W szczegółach: Atrakcyjne dla Ciebie są te stanowiska które są relatywne. Nie podoba Ci się że zasady mogą określać moralność czynów. Ulegasz opinii środowsk liberalnych, które są cząsto głęboko sprzeczne z katolickim punktem widzenia. Nie widać aby zjawiska z kręgu New Age były dla Ciebie atrakcyjne, a to dobrze gdyż są to niebezpieczne pomysły. Twoja pobożność nie jest zbyt głęboka. Jeśli chcesz iść sprawdzoną, dobrą drogą, powinieneś skutecznie realizować wiarę na co dzień. Zwróć uwagę na praktykę, modlitwę, bycie zgodnym z zasadami. Twoja religijność przejawia skrzywienia w kierunku protestantyzmu, lub sekt związanych z tym nurtem. To Twoja prywatna sprawa ale nie świadczy o szukaniu poprawnej drogi katolickiej. Może jesteś pod wpływem środowisk, które mają na bakier z religią katolicką, choć nazywają się katolikami. zainteresuj się głębiej swoją wiarę w dogmaty i zasady życia katolickiego. Twoja ogólna wiedza (przyrodnicza i historyczna) jest na przyzwoitym poziomie. Ogólnie: Jest raczej źle. Może trzeba niektóre sprawy trochę przemyśleć. Naciśnij przycisk -wytłumacz- i poczytaj jak powinien być wypełniony test. To, myślę, pomoże zorientować się co można by konkretnie poprawić. Poszukaj także wyjaśnienia wątpliwości na naszych stronach.

Dzięki, ale na ich stronach raczej większości wątpliwości nie będę wyjaśniał, że wspomnę tu tylko o haśle „rock” w ich „encyklopedii”.

Aha, wrzuciłem też na wykop. Na razie nic nie wskazuje, by dało radę wskoczyć na główną, ale próbować zawsze można.

Reklamy

One response to “Testować religijność?

  1. Pingback: Odnośnie testu religijności; Brak ciepłej wody « Tuluttut - blog o niczym

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s