Tuluttut – blog o niczym

Tuluttut – blog about nothing, mostly in Polish.

Ingrid Betancourt wolna?

Parę lat temu pewien film dokumentalny zapadł mi w pamięć. Oglądałem go na Planete, a pokazywał on działania rodziny pewnej polityk, która została porwana w Kolumbii przez oddziały FARC (swoją drogą, po części z własnej winy) podczas ubiegania się o fotel prezydenta tego kraju. Była to Ingrid Betancourt. Dzisiaj bbc pisze:

Kolumbijskie władze twierdzą, że uwolniły Ingrid Betancourt i trzech Amerykanów przetrzymywanych przez kolumbijskich rebeliantów.

Pani Betancourt, francusko-kolumbijska polityk, była przetrzymywana przez ponad sześć lat przez grupę FARC i według pewnych źródeł mocno podupadła na zdrowiu.

Jest ona najważniejszym zakładnikiem tej grupy, jednym z priorytetów rządu francuskiego jest od pewnego czasu doprowadzenie do jej uwolnienia.

FARC walczy z rządem kolumbijskim od ponad 40 lat.

Nie jest to może szczególnie długa notka, ale jeśli informacje okażą się prawdziwe, wówczas FARC poniosło dość poważną porażkę, bardziej jednak chyba warto się skupić na samej Betancourt, która 6 lat była przetrzymywana wbrew własnej woli w dość surowych warunkach. To jeszcze trochę za mało, by mówić, że świat wokół się poważnie zmienił. Ona na pewno.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s