Tuluttut – blog o niczym

Tuluttut – blog about nothing, mostly in Polish.

Taryfa zero, blogostaty, mikrobloggerzy, miniville, uniwerek w Korei Płn uczy polskiego

Dokucza ośmiodniowy odwyk od internetu. Pobijam właśnie dzienny rekord postów na moim blogu, tworząc już trzeci post. Tym razem odnośnie niejakiej „taryfy zero” w Erze, statystyk na blogu i mikronacyjnych bloggerów.

Jeśli chodzi o Erę, zaciekawił mnie ten tzw. abonament bez comiesięcznej opłaty, ale wystarczyło dokładnie przeczytać informacje na stronie odnośnie tej taryfy. Owszem, abonament miesięczny wynosi 0 zł. Przez pierwsze 12 miesięcy. Później 10 zł. Żeby jednak nie było tak, że po 11 miesiącach delikwent wycofuje się i nie ponosi żadnych z tego powodu konsekwencji, na samym początku płaci się 99 zł za „przyłączenie do sieci”, czyli w rzeczywistości miesięczny abonament przez pierwsze 12 miesięcy wynosi 8,25 zł miesięcznie płatne z góry przy podpisaniu umowy. Ceny rozmów i SMS-ów normalne, co prawda dość tani koszt pakietów danych przez GPRS, ale i tak raczej z tak-taka się nie przeniosę. Szczególnie, że o tanich telefonach można przy tej taryfie zapomnieć.

Staty mojego bloga… Cóż, widać, że go zapuściłem, i już nie reklamuję w opisie na gg. W ciągu ostatnich 30 dni rekord dzienny to 11 wejść. Dzisiaj póki co 7. Jedna osoba dziś dostała się na tego bloga z tagu „Korea Północna” na wordpressie. Jeśli chodzi o frazy z wyszukiwarek, to dominuje Korea Północna („imiona koreańskie” [11 miejsce na google w wyszukiwaniu], „podróże z żartem korean piosenka” [3 miejsce na google], „korea zycie codzienne” [1 miejsce! ciekawe jakim cudem :)], „Pataląg” [13 miejsce, wyjaśnienie – chodzi o Bartka Pataląga, znanego na forum o KRLD pod nickiem kim_bar_tek], „podróże z żartem korea” [9 miejsce] „KOREA PÓŁNOCNA” [54 miejsce dla tagu korea północna na wordpressie, gdzie są linki do mojego bloga, a mój blog na 87 miejscu], „alfabet koreanski” [10 miejsce]), są też jednak „angielska subkultura” [6 miejsce] no i ciekawostka „gdzie szybko przygotować się do bierzm” – tu siebie na google nie znalazłem.

Statystyki bloga

Odsłon łącznie: 378

Best Day Ever: 48

Oglądnięć dzisiaj: 7

Łącznie

Postów: 9

Komentarzy: 14

Tagów: 28
Spam

Liczba spamowych komentarzy, przed którymi Akismet ochronił twoją stronę: 12.

O co chodzi z mikrobloggerami? Otóż o ludzi ze świata mikronacji, którzy jednocześnie prowadzą blogi, na co teraz chyba wzrasta popularność, patrząc po tym jak dużo bloggerów mikronacyjnych dziś znalazłem. Nie liczę oczywiście gazet mikronacyjnych na wordpressie, bo tych pełno, ale i tak Google Reader dziś wzbogacił się u mnie o ładnych kilka nowych feedów. Zacznę oczywiście od jednego z moich najlepszych mikronacyjnych znajomych, czyli Walkera, znanego jako Marcin Pośpiech, Scholandczyk, który w tej chwili powinien lecieć właśnie do Chin. Chyba najbardziej znaną osobą w mikroświecie jest książę Sarmacji, Piotr Mikołaj. Oczywiście on też swojego bloga ma – link. Bloga mikronacyjnego posiada Simone Liberi, nieco zwyklejsze blogi Timios Kiechajas, Jakub Kaczyński, Leszek Karakachanow, Piotr Krause i Mateusz Olejniczak – wszyscy z Sarmacji. Do tego Ivo Marija de Folvil, znany jako Ingawaar, a także Paweł Ciupak, obaj z Wandystanu, a także grupa Valhallijska, były Kajzer Cesarstwa, Fryderyk I von Thorn Czekański (znany jako RCA), Bartosz von Thorn – Mackiewicz i Piotr Soboń. Zapomniałbym o Michale O’Rhada (Radetzkym) z Wolnej Republiki Morvan. Krótko mówiąc, pełno ludzi, w większości na szablonie wordpressowym i w dużej części na samym serwerze wordpressa. Prawie wszyscy albo są Sarmatami, albo z Sarmacji się wywodzą, albo w Sarmacji zamieszkiwali. Ciekawa grupa ludzi, poziomy blogów różne, zawartość od techblogów przez osobiste wpisy po poezję. I znowu zwiększy się liczba itemów na Google Readerze.

Są wakacje i już to odczuwam. W jakim sensie? Zaczynam bawić się w dziwne gierki. Poprzez Harry’ego Pottera, jednego z Nowalczyków, odnalazłem coś takiego jak Miniville. Nie rozumiem francuskiego, ale mniej więcej chodzi o to, by jak najwięcej osób kliknęło na linka z nazwą danego Miniville (można klikać raz dziennie), a za każdym kliknięciem osada rośnie i zwiększa się liczba mieszkańców. Wiem, zabawa dla dzieci neo, ale w końcu są wakacje i naprawdę nie wszystko co robię musi być śmiertelnie poważne i ynteligientne, czasem można też nieco odpocząć, walcząc o bezwartościowe punkty rankingowe. Tak więc lista moich miniville:
– Tczew
– Nowal
– sokker.org

I news dodany na końcu. Okazuje się, że Uniwersytet Kim Il Sunga otwiera fakultet z języka… polskiego. Poszukiwany był ponoć native speaker, ciekawe czy jakiś Polak pojedzie tam, by być drugim w tej chwili obywatelem naszego kraju zaangażowanym w szkolnictwie wyższym (wcześniej pisałem, że Politechnika w Pjongjangu posiada jednego studenta z Polski). Link do wiadomości z forum o KRLD.

Reklamy

2 responses to “Taryfa zero, blogostaty, mikrobloggerzy, miniville, uniwerek w Korei Płn uczy polskiego

  1. Walker 24 lipca 2007 o 17:18

    No to ja jestem teraz ciekawy, ile z tych, co wymieniłeś (oprócz mnie), wpadnie na Twojego bloga.

    A mikroblogger to jakoś mi się niebardzo kojarzy z bloggerami mikronacyjnymi ;D.

  2. ojebejbe 2 sierpnia 2007 o 12:07

    No ja wpadłem, zupełnie przez przypadek, przeglądając staty mojego BlOoGaSsKa :)

    I przyznam, że całkiem tu ciekawie :D

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s